آموزش فعال سازی گوشی موبایل (رجیستری)

فعال سازی گوشی موبایل

هر دستگاهی که در ایران قابل خریداری باشد و از شبکه مخابرات این کشور استفاده کند، لازم است رجیستری شود؛ در غیر این صورت پس از مدت کوتاهی آنتن آن قطع خواهد شد و در لیست سیاه مخابرات قرار خواهد گرفت. دقت بفرمایید که تمام دستگاه هایی که قابلیت پشتیبانی از سیمکارت فیزیکی (مانند گوشی های موبایل) را دارند، دارای یک شناسه imei است که باید در سامانه همتا ثبت شود. رجیستری و ثبت کالاهای وارداتی در گمرک ایران روند و پروسه پیچیده ای دارد که در این بحث نمیگنجد.

 

تمامی گوشی‌های موبایل در فروشگاه آسیاتل، دارای گارانتی شرکتی و رجیسترشده می‌باشند.

مراحل فعالسازی گوشی موبایل

قبل از شروع مراحل فعالسازی گوشی لازم است کد فعالسازی آن را داشته باشید؛ این کد در اکثر حالات روی لیبل یا کارت گارانتی گوشی موبایل خریداری شده درج شده است اما در برخی موارد لازم است شناسه دستگاه (imei) را به سامانه پیامکی شرکت واردکننده یا گارانتی کننده ارسال و کدفعالسازی را دریافت کنید.

بعد از دریافت کدفعالسازی دستگاه به سراغ مراحل فعالسازی آن می‌رویم:

روش اول: استفاده از کد USSD

ابتدا با سیم کارت دلخواه (جهت جلوگیری از فعال سازی اشتباه ترجیحاً سیم کارت خریدار باشد)، کد دستوری #۷۷۷۷* را شماره‌گیری نموده و گزینه تماس را انتخاب کنید.

کد فعالسازی

در این مرحله لازم است تا با ارسال عدد ۲، گزینه «فعالسازی» را انتخاب کنید.

رجیستری گوشی موبایل

در مرحله بعدی، باید شناسه(IMEI) دستگاهی که قصد فعال سازی آن را دارید، وارد کنید.

شناسه(IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل‌ مشاهده است. برای انجام کلیه فرآیندها در سامانه همتا، باید 15 رقم ابتدایی این شناسه(IMEI)، بدون هرگونه علامت اضافی (ممیز، خط تیره و …) استفاده شود.

فعال سازی موبایل

در این مرحله باید شماره سیمکارتی که قصد فعالسازی دستگاه با آن سیمکارت را دارید، وارد کنید.

فعالسازی موبایل

در این مرحله باید کد فعالسازی را وارد کنید. کد فعالسازی یک عدد ۶ رقمی است که با صفر شروع نمیشود.

رجیستری موبایل

در این مرحله پیغامی برای شما نمایش داده می‌شود که در آن شناسه (IMEI) و شماره سیمکارت وارد شده نمایش داده شده است. درصورتیکه اطلاعات این پیغام مورد تأیید شما است، عدد ۱ را وارد نمایید.

انتقال مالکیت موبایل

درنهایت پیغامی برای شما نمایش داده می‌شود که بیانگر فعال سازی موفق دستگاه با شناسه(IMEI) مربوطه، برای شماره سیمکارت ارائه شده است. این پیغام به صورت پیامکی نیز ارسال خواهد شد.

انتقال مالکیت گوشی

 

منبع: https://hamtainfo.ntsw.ir/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *